معرفی محصولات

irwpc 12 irwpc_11.png irwpc 9 irwpc 10
 بست T   بست L  دک 9.5cm (کف و نما)  دک 14.5cm (نما) دک 14.5cm (کف)
irwpc 3 irwpc 9 irwpc 2 irwpc 4
 کلیپس فلزی لوور  لوور 4x16 cm  تایل 7cm تایل 15cm
irwpc 14 irwpc 13 irwpc 5 irwpc 9
زیره پلاستیکی 15x30cm  زیره پلاستیکی 30x30cm  موزاییک تایل با دک 7cm موزاییک تایل با دک 9.5cm 

تکنولوژی چوب پلاستیک

 تکنولوژی برتر دنیای علم و فناوری باعث گردیده تا بتوان با روش های خاص و البته علمی ، با ترکیب پودر چوب ، مواد پلیمری و کمک فرآیندهای ویژه ، طی یک فرآیند برتر و پیچیده به محصولی دست یافت که علاوه بر دارا بودن کیفیت فوق العاده و منحصر به فرد و همچنین قیمت مناسب با القای حس طبیعی چوب ، جایگزین مناسبی برای این محصول استراتژیک و کمیاب گردد .

ویژگی های برتر چوب پلاست (wood plastic composite) با نام مخفف (WPC) تغییر الگوی مصرف انرژی در سطح جهان و گرایش روز افزون به انرژی های پاک تحولات عمیقی در صنعت ساختمان پدید آورده است .ادغام اهداف کلی یک پروژه شامل ظاهر ، کیفیت ، عملکرد ، قیمت ، دوام و برنامه ریزی باعث می گردد تا ورود مصالح جدید به صنعت ساختمان ، با تغییرات گسترده ای روبرو گردد .
در این میان هماهنگی با محیط زیست و کمک به حفظ منابع طبیعی ، می تواند از جمله برترین و بارز ترین ویژگی های یک محصول باشد .
القای حس چوب طبیعی، ماندگاری در مقابل فعل و انفعالات جوی، عدم نیاز به نگهداری ، بازگشت آسان به چرخه ی تولید و . . . از مواردی است که باعث می گردد در تولید یک محصول برگزیده ، علم و تکنولوژی با کمک به طبیعت در حفظ و نگهداری آن برای بازماندگان تلاش موثری نماید .
چوب پلاست (wpc) یک محصول سبز است و این ویژگی بارز به ما کمک می کند تا همراه و همگام با طبیعت به زیبایی منحصر به فرد که دومین ویژگی از مجموعه ی خواص برگزیده ی این محصول است دست بیابیم .
به این ترتیب ضمن حفظ زیبایی ظاهری با انتخاب این محصول علاوه بر حفظ جنگلها و منابع طبیعی کشور ، به ویژگی های برتر دیگری دست پیدا خواهیم کرد که بارز ترین آنها شامل موارد زیر می باشد .
شبیه چوب اما بهتر از چوب

تغییر الگوی مصرف انرژی در سطح جهان و گرایش روز افزون به انرژی های پاک تحولات عمیقی در صنعت ساختمان پدید آورده و پیشرفت چشمگیر فن آوری، امکان طراحی و تولید مصالح جدیدتر را فراهم نموده است. بدیهی است که تغییر الگوی مصرف ورود مصالح جدید به صنعت ساختمان، تغییرات وسیعی در مباحث سازه ای نیز به همراه خواهد.

چوب پلاست با دارا بودن ویژگی های فیزیکی و مکانیکی منحصر بفرد به کامپوزیتهایی اطلاق می شود که از ترکیب چوب ( در هر شکلی ) و ترمو پلاستیکها ( PVC – PE – PP ) تشکیل شده است . این کالا در ایران با نام چوب پلاست و در دنیا با نام تجاری ( Wood Plastic Composite ( WPC یا پلی وود Poly Wood شناخته می شود .
چوب پلاست شرکت ما یعنی WPC از ترکیب چوب و پلیمر پلی وینیل کلراید ( PVC ) و افزودنی های مورد نیاز تولید می گردد ، پلاستیک بطور مؤثر سطح رویی چوب را بعنوان یک لایه نازک می پوشاند. پوشش پلیمری که بر اثر فرآیند تولید ، ذرات چوب را احاطه می کند همراه با افزودنی های موجود در فرمولاسیون این محصول ، باعث می گردد تا مقاومت این کامپوزیت در برابر عوامل محیطی که نتیجه مستقیم ساختار آن است ، افزایش یافته و در نتیجه این کامپوزیت (wpc ) نسبت به رطوبت بسیار مقاوم بوده و از هجوم قارچ ها و حشرات نیز در امان بماند.

 

محصولات WPC به عنوان یک راه حل برای بهره بردن از جلوه زیبای چوب برای دوستداران فرآورده های چوبی در فضاهای باز بوده و مقاومت این محصول در برابر عوامل جوی و محیطی باعث شده تا این محصول به سرعت جایگزین رقیب طبیعی خود(چوب) گردد .
در میان انبوه مصالح ساختمانی، از دیر باز چوب طبیعی به عنوان زیباترین و شاخص ترین جلوه زیبای طبیعت در فضاهای شهری خودنمایی کرده و پسندیده شده است ، اما هراس از تخریب و آسیب پذیری چوب طبیعی در مقابل عوامل تاثیرگذار محیطی باعث گشته تا استفاده از آن در فضای باز محدود و به فضاهای داخلی خلاصه گردد .

WPC ، به عنوان راهی برای افزایش پایداری با هزینه نگهداری اندک در موارد کاربردی این کالا با کالای جایگزین می باشد .
یکی از ویژگی های بارز کامپوزیت چوب پلاست، سازگاری با محیط زیست است. فشار محیط زیست در مورد بازیافت و افزایش دوام ، بر صنعت هر روز در حال افزایش است.افزایش طول عمر و دوام مواد ساختمانی همچون چوب از ضروریات است. برای استفاده کنندگان فراورده های پلاستیک، کاهش وابستگی به مواد پتروشیمیایی یک ضرورت است. چراکه هزینه مواد خام ان به طور دائم و چرخه ای در حال افزایش و مصرف کنندگان فرآورده های چوبی نیز باید کارآمدی منابع را افزایش داده و ضایعات مواد خامی را که به طور اجتناب ناپذیر بوجود می آید، دوباره مورد بازیافت قرار دهند. این کامپوزیت ها در مقایسه با فرآورده های سنتی چوبی، بیش از 40% بر میزان کارآیی آن می افزایند.این مواد دارای فواید دیگری نیز برای محیط زیست هستند که عبارتند از :

دارای ضایعات ناچیزی بوده و همان ضایعات اندک نیز قابلیت بازیافت و استفاده مجدد را دارند.

این کامپوزیت ها فاقد هر گونه گاز فرمالدئید یا ترکیبات آلی ناپایدار می باشند.

این مواد قابل بازیافت بوده و پس از اتمام دوره کارآئی شان باز هم می توانند به کار گرفته شوند.

ضایعات این گونه مواد خطرناک نبوده و می توان آنها را با استفاده از روش های استاندارد تخلیه نمود.

از جمله خواص و ویژگی هایی که این کامپوزیت و محصولات حاصل از آن دارند میتوان به دوام،سختی و انبساط خطی مناسب اشاره کرد.